دبستان حضرت ابوالفضل (ع) واحد 1 مستقر در شهرک شهید کشوری

آشنایی با مزایا و معایب آموزش مجازی

هر سیستمی هر چند پرکاربرد و پرطرفدار مزایا و معایبی دارد. مزایا و معایب سیستم آموزش مجازی نیز از جمله موضوعاتیست که این روزها مورد توجه زیادی قرار گرفته است. استفاده از سیستم های آموزش مجازی روز به روز در حال افزایش است. در شرایطی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرد، تمامی سازمان‌ها، دانشگاه ها ، مدارس و شرکت ها بسته و تعطیل شدند. با ادامه داشتن شرایط و تعطیلی طولانی این مراکز نیازمند از سرگیری فعالیت خود را داشتند. امکان تعطیلی طولانی مدت برای شرکت ها و سازمان ها در برخی موارد غیرممکن  و در برخی دیگر ضرر های اقتصادی زیادی وارد می‌کرد. در مورد مدارس و دانشگاه ها نیز به همین صورت. علاوه برعقب ماندگی دانشجویان، دانش آموزان و هنرجویان ، اساتید و کارکنان برای ادامه زندگی نیازمند درآمد هستند و اگر هزینه از طرف خود دانشگاه و آموزشگاه ها تامین شود ممکن است دانشگاه و آموزشگاه با کمبود بودجه مواجه شود. پس در این شرایط ادامه کار برای تقریبا تمامی مراکز الزامی است. با پیشرفت تکنولوژی و طراحی نرم افزار آموزش آنلاین این مشکل تا حدی برطرف شد.در صورت نبود چنین سیستم هایی امکان تعطیلی طولانی مدت برخی مراکز نبود و به این شکل انسان ها با مشکلاتی بیشتری روبرو می‌شدند. با برگشتن شرایط عادی و امن شدن جوامع استفاده از این سیستم ها همچنان ادامه خواهد داشت همان گونه که در گذشته نیز وجود داشت با این تفاوت که به علت آشنایی بسیاری از مردم با نرم‌افزارهای lms میزان استفاده از آن ها بیشتر و بیشتر می‌شود. 

معایب آموزش مجازی

بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان تجربه استفاده از آموزش مجازی را دارند و در ابتدا مطمئنا برای آن ها جذاب بوده است ولی بعد از مدتی اوضاع تغییر پیدا کرد.
تعداد زیادی از آن ها به سیستم موجود اعتراض کردند و می‌گفتند که نمی‌توانند مطالب درسی را بفهمند. خود این موضوع نیز دلایلی دارد : یکی از علل آن می‌تواند نظارت نداشتن معلمان و اساتید بر روی دانش‌آموزان به صورت مداوم در طول کلاس باشد بنابراین بسیاری از افراد سر کلاس های آموزشی به صورت نمادین حاضر می‌شدند. دلیل دیگر می‌تواند تعامل کمتر بین دانش‌آموزان و همچنین دانشجویان با اساتید باشد. 

معایب تدریس مجازی

 در کنار تمامی مزایایی که تدریس مجازی دارد مطمئنا معایبی نیز دارد. تقریبا تمامی اساتید و معلمان در دوران شیوع ویروس کرونا تجربه‌ی استفاده از آموزش مجازی را داشته‌اند و بسیاری از آن ها معتقد بودند با توجه به امکاناتی که در اختیار آن ها بود تدریس مجازی برایشان مشکلات و دردسر هایی نیز داشت.تدریس برای بیشتر آن ها زمانگیر تر شد که علت اصلی آن عادت نداشتن به سیستم بود اگر روند آموزش مجازی ادامه دار شود مطمئنا برای افراد ساده تر می‌شود.  امکان تعامل متقابل بین دانشجو و اساتید پایین می‌آید. حتی با وجود امکان ارتباط تصویری. در آموزش حضوری ارتباط بین دانشجو و اساتید بیشتر است و همین موضوع فهماندن مطالب درسی را به دانش آموزان و دانشجویان سخت می‌کند.

آموزش مجازی

آموزش مجازی

آموزش مجازی به کودکان علاوه بر اینکه می تواند تجربه یادگیری آن ها در کلاس را افزایش دهد، هم چنین به آموزگاران اجازه می دهد تا به منابع نامحدودی دست پیدا کنند. ترویج و اجرای آموزش الکترونیک حتی در سطح مهد کودک ها برای ایجاد آینده و چشم اندازهای آموزش کودکان بسیار مهم است.

چرا آموزش مجازی به کودکان و برای آموزش و پرورش آن ها یک امر حیاتی است؟


یادگیری الکترونیک به طرز چشمگیری فرآیند آموزش و یادگیری در کلاس درس را تغییر داده است. برای این که آینده آموزش و پرورش را توصیف کنیم، در اینجا مزایای یادگیری الکترونیکی (electronic Learning) را مرور می کنیم.

در سراسر جهان، تبلت ها به یک ابزار محبوب برای والدین و معلمان شده است و در حال حاضر تعداد زیادی مرکز آموزش و مدارس به طور منظم از آن ها در کلاس استفاده می کنند. گزارش ها نشان می دهند که کودکان با دسترسی به برنامه های آموزش الکترونیکی در رایانه ها، تلفن های هوشمند یا تبلت ها، بهتر عمل می کنند و درس های خود را با جزئیات بیشتر و با کیفیت بالاتری یاد می گیرند.

بسیاری از والدین اذعان دارند که استفاده از تبلت ها و آی پدها برای آموزش کودکانشان سودمند بوده است. زیرا آن ها به یادگیری مستقل تشویق می شوند. ویژگی های تبلت ها و آیپد ها مانند استفاده از صفحه نمایش لمسی، آپلود سریع و قابلیت حمل آن ها، سبب شده اند که حتی کودکان بسیار کوچک هم بتوانند از آن ها استفاده کنند.

حضور دانش آموزان در راهپیمایی 22 بهمن 1398

فعالیت دانش آموزان در دهه فجر

توزیع کارنامه نیم سال اول در کلیه مقاطع مدرسه

جشن عمو شاداب

رونمایی از تابلو و همچنین قدردانی مدیریت دبستان و سرکار خانم کریمی از جناب آقای نیلی

اموزش انتقال درست اطلاعات و درک و همدلی یکدیگر در کلاس های پنجم توسط مشاور مدرسه خانم رجبی

تشویق دانش آموزان برتر مسابقه ی علمی دبستان